Miejska Hala Sportowa w Starachowicach

Nagłośnienie Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach

Co raz częściej do naszej firmy trafiają osoby, które mają problem z nagłośnieniem dużych obiektów. Projektanci nagłośnienia w takich obiektach jak baseny, boiska, hale sportowe, dworce, lotniska czy obiekty sakralne często nie biorą pod uwagę zjawisk fizycznych, które występują przy nagłośnieniu takich obiektów. Podobna sytuacja zaistniała w Miejskiej Hali Sportowej w Starachowicach. Mimo iż hala posiadała już instalację nagłośnieniową, tworzył się olbrzymi pogłos, a co za tym idzie brak zrozumiałości mowy.
Po przeanalizowaniu warunków akustycznych zaproponowaliśmy zamontowanie dwóch głośników wszechkierunkowych firmy BOSCH LS1-OC100 do konstrukcji stalowej hali. Prowadzenie przewodów odbyło się nad sufitem natomiast nad płytą boiska przewody prowadzone były przy konstrukcji stalowej. Wzmacniacz audio firmy BOSCH PLE-2MA240-EU umieszczono w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu akustyka i podłączono do całości systemu nagłośnieniowego.
   
Po zainstalowaniu specjalistycznych głośników firmy Bosch, jakość dźwięku poprawiła się w pełnym zakresie. Ze względu na charakter obiektu poprawa jego nagłośnienia była trudnym zadaniem. Hala jest wykorzystywana do wielu celów. Od zawodów sportowych, poprzez imprezy muzyczne, a kończąc na różnego rodzaju egzaminach. Zastosowane innowacyjne głośniki są najnowszym osiągnięciem firmy Bosch. Charakteryzują się wysoką, stałą jakością dźwięku, zapewniając doskonałą reprodukcję tła muzycznego oraz wysoką zrozumiałością mowy. Dzięki szerokiemu kątowi zasięgu i wysokiemu poziomowi ciśnienia akustycznego, umożliwia nagłośnienie obiektów wielko-powierzchniowych o wysokim stropie takich jak Miejska Hala Sportowa.