Park Jurajsko-Botaniczny w Kołacinku

System nagłośnienia w Parku Jurajsko-Botanicznym w Kołacinku

Miejsce, w którym powstał Dinopark charakteryzuje się bogactwem naturalnych i różnorodnych śladów ostatniego zlodowacenia.  W ten przepiękny teren wkomponowano rekonstrukcje zwierząt żyjących przed milionami lat.

Ze względu na rozmiar parku i dużą liczbę znajdujących się tam obiektów, zaprojektowaliśmy pięciostrefowy system nagłośnienia.

 Kompletne Nagłośnienie w Parku Jurajsko-Botanicznym

Znaczna część okablowania głośnikowego i systemowego musiała zostać poprowadzona w ziemi we wcześniej przygotowanych wykopach.
Dodatkowym utrudnieniem była duża różnica wysokości pomiędzy poszczególnymi częściami parku, która ograniczała znacznie możliwości prowadzenia przewodów i narzucała nam konieczność planowania tras tylko w określonych miejscach. Zastosowaliśmy specjalne, żelowane przewody o podwyższonej odporności na czynniki zewnętrzne. Całkowita długość zużytego okablowania przekroczyła 2 kilometry.Cały system jest zaprojektowany i wykonany w oparciu o urządzenia marki Bosch Plena.

Na każdej wewnętrznej linii głośnikowej zastosowane zostały regulatory głośności umożliwiające użytkownikowi ustawienie dowolnego poziomu dźwięku. Każdy z regulatorów posiada tak zwane "obejście" umożliwiające nadanie komunikatu alarmowego do wszystkich nawet w sytuacji, kiedy regulatory głośności są maksymalnie ściszone.

W pomieszczeniach biurowych zostały zainstalowane wzmacniacze, źródło dźwięku, przedwzmacniacz systemowy oraz priorytetowa stacja wywoławcza z możliwością wyboru stref.         
Z tego miejsca kable głośnikowe i systemowe zostały rozprowadzone po całym terenie parku i do pozostałych budynków.
 
Druga stacja wywoławcza znajduje się w pomieszczeniu recepcji. Stacja ta ma niższy priorytet, co powoduje, że zawsze może zostać "wycięta" przez stację główną.