Hotel Vine Resort & Spa w Głęboczku

Wyposażenie sal konferencyjnych hotelu Vine Resort & Spa w Głęboczku w system nagłośnieniowy, audiowizualny i system sterowania


Hotel Vine Resort & Spa w Głęboczku to pod wieloma względami miejsce wyjątkowe. Dlatego z przyjemnością podjęliśmy się tematu wyposażenia nowo wybudowanej części konferencyjnej w sprzęt audiowizualny. Ze względu na funkcje, jakie miała spełniać każda z sal, przygotowaliśmy trzy różne rozwiązania.

W jednej z sal, której częścią jest bar zainstalowaliśmy system Bose, który równie dobrze jak mowę odtwarza także muzykę.

Druga sala, Morellino o wymiarach 18m x 5m (90m2), w zależności od potrzeb może być podzielona na trzy mniejsze, a w każdej części w zależności od wielkości mamy projektor i (lub) 50” wyświetlacze plazmowe. Ze względu na komfort obsługi (brak cieni) inwestor zdecydował się na projektor typu short throw, który obraz o szerokości 240cm (format WIDE 16:9) wyświetla z odległości ...125cm ! System nagłośnieniowy stanowią urządzenia niezawodnej firmy BOSCH i mikrofony amerykańskiej firmy SHURE.

Prawdziwym wyzwaniem była główna multifunkcyjna sala eventowo-konferencyjna Barollo o wymiarach  17m x 30m (510m2), a istotnym elementem tego wyzwania było zarządzanie sygnałami. Inwestor oczekiwał, by przyłącza podłogowe w których znajdować się miały wejścia sygnałowe znajdowały się w dwóch różnych miejscach Sali, tak by można było dowolnie aranżować ustawienie stołu prezydialnego. Szafa ze sprzętem sterującym  umieszczona została w pomieszczeniu technicznym, znacznie oddalonym od przyłączy podłogowych, co spowodowało, że łączna długość sygnału od przyłącza podłogowego do projektora przekraczała 120m !

System nagłosnieniowy w barze

Aby prezentowane treści były prawidłowo odbierane w całej Sali, zastosowaliśmy:

• Do wyświetlania obrazów wysokiej klasy projektor o jasności 6000ANSI, wyświetlający obraz na ekranie o szerokości 4m i wspierany przez dwa ekrany plazmowe o przekątnej 50”.
• Nagłośnienie oparto o jedno z najlepszych rozwiązań dla sal konferencyjnych i obiektów, w których najważniejsza jest wysoka zrozumiałość mowy i równomierne pokrycie dźwiękiem. Zastosowano kolumny głośnikowe – matryce liniowe Line Array firmy BOSCH LBC3201/00
• Aby ułatwić sterowanie system audiowizualnym, tak by można było go obsługiwać intuicyjnie przez osoby nie mające doświadczenia zastosowaliśmy system sterowania AVIT z 7” panelem dotykowym.

AVIT zintegrował nie tylko systemy audiowizualne, ale także oświetlenie. Użytkownik ma możliwość sterowania i kontrolowania oświetleniem Sali. Oświetlenie zostało podzielone na konferencyjne, które można rozjaśniać i ściemniać i bankietowe – 8 stref . Warto zauważyć, że Sterowanie oświetleniem przez system AVIT nie koliduje ze sterowaniem ręcznym.

System sterowania AVIT umożliwia:
a) Łatwy wybór przyłącza podłogowego wyświetlanego na projektorze,
b) Regulację głośności,
c) Opuszczenia i podnoszenia ekranu projekcyjnego,
d) Włączania i wyłączania projektora