• integrate
  • innovate
  • experience
  • creative
Loaded

Jak zaprojektować dobry system audiowizualny dla sali konferencyjnej?

Co jest kluczowym elementem? Czy jest nim przeznaczony przez inwestora budżet? Czy wystarczy mu ekran projekcyjny na statywie czy schowany w suficie? A może najważniejsza jest rozdzielczość projektora?

Nasz sekret na dobrze zaprojektowany system audiowizualny (system AV) w sali konferencyjnej to taki projekt, z którego klient będzie korzystał z jego wszystkich funkcjonalności.

Projektowanie przestrzeni, która ma nie tylko atrakcyjny wygląd ale zapewnia funkcjonalność wymaganą dla różnych osób, jest trudnym zadaniem, które można osiągnąć tylko wtedy, gdy od samego początku przy projekcie współpracują projektant systemu, programista i architekt lub projektant wnętrz razem z użytkownikiem przyszłego systemu.

W Bestau współpracujemy ze sobą na każdym etapie projektu, a najważniejsze jest precyzyjne określenie oczekiwań Klienta.

 

Projektant systemu, który jest odpowiedzialny za wstępny dobór rozwiązań i urządzeń, specyfikacje techniczne i kosztorys, projekty techniczne oraz nadzór nad instalacją AV ściśle współpracuje z programistą, który tworzy interfejs panelu sterowania i integruje wszystkie dobrane urządzenia audio video i inne. Pozostałymi pracami związanymi z konstrukcjami czy wyglądem sali konferencyjnej zajmują się architekt i projektant wnętrz.

Sale czy pokoje konferencyjne są użytkowane najczęściej przez wiele osób o różnych poziomach znajomości i posługiwania się sprzętem audiowizualnym, dlatego ważne jest, aby ich obsługa była prosta. Nie znaczy to, że nie należy uwzględniać najnowszych, zaawansowanych technologii. Przeciwnie,  istotne jest aby udostępniać funkcjonalności systemu w sposób intuicyjny i łatwy do nawigacji.

W Bestau korzystamy więc wyłącznie z niezawodnych technologii.

 

Najważniejszym elementem pokoju czy sali konferencyjnej jest system sterowania. Idealnie zaprojektowany będzie podstawowym i jedynym narzędziem do obsługi sali konferencyjnej, ponieważ ma za zadanie kontrolować cały sprzęt AV w pomieszczeniu z jednego prostego interfejsu. Powinien być łatwy w użyciu, łatwy w obsłudze i pozostawić użytkownikowi pewność, że system zrobi to, czego w danym momencie oczekuje użytkownik. Współpracujemy z wieloma producentami systemów sterowania np.: AMX, Cue, Crestron, Extron, RTI.
Nie są najważniejsze urządzenia, które znajdą się w szafie rack. Można ją wyposażyć w najbardziej nowoczesne i niesamowite technologie, ale jeśli interfejs sterowania nie jest intuicyjny i dobrze przygotowany, użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do pełnych możliwości systemu.

System sterowania ma za zadanie ułatwiać użytkownikom tworzenie środowiska idealnie dostosowanego do ich wymagań. Można zaprogramować jeden przycisk, aby wykonać wiele funkcji jednocześnie – jak przyciemnianie świateł, zamknięcie żaluzji, wybór konkretnego wejścia dla projektora i opuszczenie ekranu projekcyjnego, gdy ma zostać pokazana prezentacja np. z komputera – naciśnięcie innego przycisku spowoduje powrót systemu audiowizualnego do pierwotnego stanu.

Skontaktuj się z nami a my zaprojektujemy system audiowizualny dla Twojej sali konferencyjnej!