Muzeum Sztuki ms2 w Łodzi

Wykonanie systemu audiowizualnego - nagłośnienia konferencyjnego i wielkoformatowej prezentacji obrazu w Muzeum Sztuki ms2 w Łodzi w Manufakturze

Naszym zadaniem było wykonanie systemu prezentacyjnego (prezentacji multimedialnej) i nagłośnienia konferencyjnego w Sali Konferencyjno-Szkoleniowej Muzeum Sztuki ms2 w Łodzi oraz dostawa urządzeń do prezentacji video (projektory i monitory).

Muzeum Sztuki w Łodzi posiada swoją filię - Muzeum ms2, zlokalizowaną w pięknie zrewitalizowanych, starych murach zakładów Poznańskiego. Obecnie są one znane jako Manufaktura. Instalacja ze względu na zabytkowy charakter wnętrz wymagała od nas szczególnej troski o szczegóły.
Zastosowane rozwiązania:

Wykonana przez nas instalacja była kolejnym systemem w tej Sali Konferencyjno-Szkoleniowej, która obecnie dysponuje:
- Systemem nagłośnienia konferencyjnego, który wykonano wykorzystując kolumny głośnikowe BOSCH LBC3201. Są tomatryce liniowe typu Line -Array, które doskonale nadają się do nagłonień mowy. Stosuje się je w pomieszczeniach o złej akustyce oraz wtedy, gdy chcemy uzyskać równomierne pokrycie dźwiękiem dużych powierzchni i dobrą zrozumiałość mowy.
- Rejestracją audio konferencji, poprzez wysokiej jakości mikrofony dla stołu prezydialnego. System ma możliwość rejestracji także wypowiedzi z mikrofonów bezprzewodowych. Tę funkcjonalnoć uzyskano dzięki zastosowania systemu konferencyjnego BOSCH CCS-900Ultro.
- Prezentacją wielkoformatową, którą zrealizowano w oparciu o projektor OPTOMA EH2060 o rozdzielczości Full HD
- Systemem tłumaczeń symultanicznych w podczerwieni
- Wielokanałowym systemem odtwarzania filmów.
Te dwa ostatnie systemy znajdowały się w Sali Muzeum już wcześniej i nie były wykonywane przez naszą firmę.

Ze względu na charakter prezentacji - prezentacje wysokiej jakości reprodukcji prac artystycznych, szczególny nacisk położono także na wierne odtwarzanie kolorów i realistycznoć obrazu.