Nagłośnienie i instalacja wizualna w Fokusowni dla CEGEDIM Group Poland sp. z o.o.

Nagłośnienie i część audiowizualna dla Focus room (focusownia)

Nie po raz pierwszy już powierzono nam zadanie wykonania nagłośnienia i instalacji wizualnej w pomieszczeniu do badań społeczno-marketingowych zwanego też fokus room lub fokusownia. Tym razem instalacja została wykonana dla warszawskiej firmy Cegedim Group Poland Sp. z o.o.
Nagłośnienie i część audiowizualna została wykonana w oparciu o komponenty renomowanych producentów takich jak Adam Hall, DBX, Sennheiser, Sony, SoundCarft, Shure, Behringer.
Fokusownia (focus room) to inaczej pomieszczenie do badań społeczno marketingowych. To tak naprawdę dwa niezależne pomieszczenia: pokój prezentacyjny, w którym zbiera się grupa ludzi symulująca działania marketingowe oraz pomieszczenie dla osób zajmujących się analizą zachowania grupy osób z pierwszego pomieszczenia.

Warszawa Focusownia

Pokój prezentacyjny:

W pomieszczaniu prezentacyjnym zamontowane zostały bardzo czułe mikrofony oraz kolorowe kamery kopułkowe. Służą one do obserwacji i nasłuchu przebiegu spotkania. Obraz z kamer i dźwięk z mikrofonów trafia, za pośrednictwem procesora audio i  profesjonalnego miksera, do dwóch nagrywarek DVD. Dodatkowo dźwięk z miksera jest wyprowadzony na nagłośnienie sali odsłuchowej.  Pomieszczenie wyposażone zostało w kamerę internetową (kamerę IP) pozwalającą obserwację badania poprzez przeglądarkę internetową  osobom oddalonym od fokusowni nawet o tysiące kilometrów. Do tego celu wystarczy tylko komputer PC z zainstalowaną przeglądarką stron www i dostępem do Internetu.

Warszawa Focusownia

Pokój techniczny:

Pomieszczenie techniczne zostało wyposażone w monitory LCD oraz głośniki odsłuchowe.  Za pośrednictwem monitorów LCD możliwa jest obserwacja na bieżąco badań trwających w pokoju prezentacyjnym. Nagłośnienie wykonane w oparciu o wysokiej jakości głośniki umożliwia osobom przebywającym w tym pokoju odsłuch przebiegu badania.

Dodatkowo instalacja nagłośnieniowa i wizualna obejmuje możliwość rejestracji obrazu i dźwięku na twardych dyskach lub płytach DVD.
Ponadto cały system ma możliwość prowadzenia badań w jednym języku i tłumaczenia go na inny oraz dystrybucji za pośrednictwem prostych zestawów odbiorników bezprzewodowych. Pokoje oddzielone są od siebie lustrem weneckim umożliwiającym dodatkowo obserwację „na żywo”.