System nagłośnienia - Elektrownia Powiśle w Warszawie

Elektrownia Powiśle to obiekt o ponad 100-letniej historii. Wybudowana w Warszawie w 1904 roku, w kolejnych latach stała się jedną z największych i najnowocześniejszych elektrowni w Polsce. Ponad 15 lat po zamknięciu w 2001 roku rozpoczął się proces rewitalizacji. 

Wyjątkowość projektu polega na przywróceniu do życia historycznej przestrzeni. Zamiast budować od nowa kolejną powierzchnię handlową, Inwestorzy postanowili stworzyć miejsce wyjątkowe w skali światowej z wielofunkcyjną przestrzenią dla mieszkańców miasta. Ze względu na historyczny charakter projektu nie wystarczyło, aby zaprojektowany system audio zapewniał dźwięk najwyższej jakości - równie ważna dla Inwestora była integracja nagłośnienia przy zachowaniu spójności koncepcji i jego niepowtarzalności. Przedmioty odzyskane z budynków zostały ponownie wykorzystane do stworzenia dekoracji wnętrz.

Elektrownia Powiśle to nie jest zwykły projekt przestrzeni handlowej, w którym należało skupić się na podkładzie muzycznym i dostosowaniu odpowiedniego poziomu dźwięku w korytarzach, toaletach i kilku innych strefach. W oparciu o wymagania klienta i pożądaną funkcjonalność system nagłośnienia zaprojektowano w oparciu o dystrybucję cyfrową w standardzie Dante. W całym obiekcie znajduje się 6 serwerowni ze sprzętem audio w szafach rack, które są ze sobą połączone w celu wymiany danych.

System jest sterowany za pomocą wielu kontrolerów strefowych i aplikacji na iPada.

Sercem systemu jest procesor dźwięku Bose Control Space EX-1280. Do instalacji wykorzystano 15 wzmacniaczy i ponad 200 głośników firmy Bose. 

Projekt w liczbach:

- 6 serwerowni ze sprzętem w szafach rack
- ponad 200 głośników
- 15 wzmacniaczy
- 37 mikrofonów
- Prawie 100 specjalnie przygotowanych obudów głośnikowych
-ponad 40 wejść i 30 wyjść sieci Dante 
- 86 adresów IP i….

tylko jeden procesor Bose ControlSpace EX-1280 do sterowania nimi.

 

Pobierz Case Study