NEC 55-calowy monitor z ultra cienką ramką ekranu

NEC Display Solutions zaprezentował MultiSync® X551UN – pierwszy, wielkoformatowy monitor Full HD z bezpośrednim podświetleniem diodami LED, przeznaczony do budowy ścian wideo.

W technologii bezpośredniego podświetlenia LED, diody są umieszczone bezpośrednio za panelem, co gwarantuje równomierne podświetlenie całego ekranu. W połączeniu z ultra cienką ramką ekranu o szerokości 5,7 mm i wysoką rozdzielczością 1920x1080, użytkownicy otrzymują najbardziej przekonujące rozwiązanie do ścian wideo, jakie obecnie jest dostępne na rynku.

Dodatkowo X551UN posiada funkcję automatycznego przydzielenia numeru ID, może pracować w pętli sygnału daisy chain poprzez złącza DVI (zintegrowany spliter) i DisplayPort (zintegrowany spliter), a ponadto można nim sterować za pomocą darmowego oprogramowania NEC. Aktualizacji firmware można dokonać poprzez sieć LAN, a monitory mogą wysyłać e-maile z alertami w mało prawdopodobnych, ale możliwych przypadkach, takich jak: brak sygnału, przegrzanie lub awaria podświetlenia.
Nowy monitor posiada również technologię NEC dual slot pozwalającą na podłączenie komputerów SBC oraz innych kompatybilnych produktów zgodnych ze standardem NEC i nowym standardem NEC/Intel OPS, bez potrzeby stosowania zewnętrznych urządzeń.
MultiSync X551UN dysponuje jasnością fabrycznie ustawioną na poziomie 500cd/m2, którą w razie potrzeby można zwiększyć do 700cd/m2.

NEC oferuje także narzędzia do kalibracji - sensor i oprogramowanie, pozwalające na sprzętową kalibrację jednorodności koloru i podświetlenia na całej ścianie wideo – monitory wyposażone zostały w programowalną tablicę LUT o rozdzielczości 10 bit na każdy kanał R,G,B.

Dostępność i gwarancja

MultiSync® X551UN będzie dostępny na rynku w połowie lipca 2011.
Monitor posiada w zestawie kabel DVI-D, kabel mini-jack, kabel zasilający, osłonę złączy oraz płytę CD z instrukcją obsługi. Monitor jest objęty standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.

Archiwum

UWAGA! Znajdujesz się w zarchiwizowanej części strony. Informacje mogą być nieaktualne. Możesz przejść do strony głównej.