Rozwiązania dla obiektów zabytkowych i wystawienniczych

Pragniemy przedstawić Państwu najnowsze rozwiązania techniczne, które uatrakcyjnią pozycję Państwa obiektów oraz ułatwią oprowadzanie wycieczek. Wyraźnie zwiększająca się liczba turystów w Polsce związana jest z bogatą ofertą zarówno przemysłową jak i kulturalną, a co za tym idzie, istnieje potrzeba sprawnej ich obsługi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych odwiedzających proponujemy:

 • system TourGuide (znany także pod nazwą audio przewodnik czy audioguide, zastępuje wycofywany system Infoport)
 • system indywidualnego zwiedzania guidePort


Proponowane systemy pracują od dawna w wielu znanych, turystycznie atrakcyjnych obiektach na całym świecie, min. w Muzeum Magii w Paryżu czy Muzeum Cywilizacji w Kanadzie, a także w Polsce, min. w Gdańsku, Wrocławiu i  Kłodzku. Zastosowanie systemu guidePort (a także TourGuide) urozmaica ich walory turystyczne i przyciąga nowych turystów.
System TourGuide

(znany także pod nazwą audio przewodnik czy audioguide, zastępuje wycofywany system Infoport) jest systemem ułatwiającym pracę tradycyjnych, "żywych" przewodników. TourGuide wykorzystuje bezprzewodowy system transmisji dźwięku do przekazywania informacji bezpośrednio poprzez mikrofon przewodnika, wprost do odbiorników osobistych każdego z uczestników wycieczki.

W naszej ofercie posiadamy następujące systemy:

 • Audio przewodnik TourGuide 2020-D (zastępuje Infoport)
 • Audio przewodnik TourGuide 1038
 • Audio przewodnik Infoport

Informujemy także, że system Infoport został wycofany z produkcji- został zastąpiony przez znacznie lepszy system TourGuide 2020-D, oferujący w standardzie pracę w jednym z 6 kanałów, przy cyfrowej transmisji dźwięku.


guidePort to automatyczny, wielojęzykowy, bezprzewodowy system dźwiękowego autoprzewodnika, zapewniający niczym nieograniczoną swobodę w poznawaniu ekspozycji. Dzięki niemu, odwiedzający goście mogą indywidualnie wybrać trasę zwiedzania i samodzielnie decydować o przebiegu swojej wycieczki. Dodatkowo, treści prezentowane mogą być dostosowane do stopnia zainteresowania osoby zwiedzającej.
Zwiedzanie wystaw czy eksponatów w muzeach zarówno dzieciom jak i dorosłym może przynieść wiele satysfakcji i dostarczyć wiele wrażeń.

System guidePORT pozwala uczestnikom odczuć większą swobodę w czasie zwiedzania, gdyż mogą wybrać te eksponaty, które ich najbardziej interesują. Jeśli któryś z tematów wyda się ciekawszy, mogą poszerzyć swoją wiedzę poprzez odsłuchanie kolejnych, rozszerzonych informacji na dany temat. Te mniej ciekawe będą mogli pominąć. A wszystko to może odbywać się w pełni automatycznie, jedyne czego będzie potrzebował użytkownik to odbiornik guidePORT i słuchawki.

Istotnym podzespołem systemu jest identyfikator, który umieszcza się przy każdym eksponacie (niewidoczny dla użytkownika). Każdy identyfikator wysyła specjalny kod identyfikacyjny, który po odebraniu przez odbiornik użytkownika, wyzwala odpowiednie nagranie zapisane wcześniej w urządzeniu. Zasięg sygnału identyfikatora jest regulowany w zakresie od 30cm do 3m. Dzięki temu, po zbliżeniu się do eksponatu rozpoczyna się prezentacja dźwiękowa, którą użytkownik może w dowolnym momencie zatrzymać i wysłuchać jeszcze raz lub zrezygnować z jej wysłuchania i powrócić do tego nagrania później.

guidePORT jest systemem, który może pracować ze wszystkimi multimediami znajdującymi się na danym obiekcie. Oznacza to, że użytkownik po zbliżeniu się do projekcji video usłyszy w swoich słuchawkach dźwięk w czasie rzeczywistym emitowanej projekcji. Wszystko to odbywa się automatycznie bez ingerencji użytkownika. W dowolnym momencie można także transmitować komunikat w czasie rzeczywistym do wybranej grupy użytkowników poprzez dodatkowy przenośny nadajnik z mikrofonem. Jest także możliwość przekazywania informacji w czasie rzeczywistym do wszystkich użytkowników jednocześnie.

Już wkrótce do oferty trafią ogniwa solarne zasilające nadajniki, pozwalające na praktycznie dożywotnią pracę urządzenia. Kolejną nowością będzie antena poszerzająca zasięg pracy urządzenia do około 10m, co ma duże znaczenie zwłaszcza przy instalacji systemu na terenie starówek czy miast.


System Infoport jest bezprzewodowym systemem ułatwiającym zwiedzanie grupowe, bez względu na warunki otoczenia (poziom hałasu). Umożliwia to oprowadzanie grup zorganizowanych po fabrykach, halach produkcyjnych czy zwiedzanie miast z przewodnikiem.


Każdy uczestnik wycieczki zostaje wyposażony w lekki, bezprzewodowy odbiornik o zwartej, stetoskopowej budowie. Brak kabla do odbiornika umożliwia ich szybkie rozdanie i odbieranie. Obsługa odbiornika przez użytkownika sprowadza się do regulacji poziomu głośności. Odbiornik może mieć jeden, dwa lub trzy kanały (pasmo 30-45 MHz), dzięki czemu kilka grup może pracować jednocześnie (możliwość tłumaczeń symultanicznych).

Przewodnik wycieczki nosi przy sobie nadajnik bezprzewodowy w postaci mikrofonu ręcznego. Rozwiązanie takie powoduje, że istotne informacje docierają do wszystkich uczestników wycieczki bez przeszkód. Istnieje także możliwość podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku przez gniazdo mini-jack (SKM 1030-7-BU).

Zestaw Infoport można przechowywać i przenosić w specjalnej walizce. Pełni ona jednocześnie funkcję ładowarki. Jest wyposażona w 20 (lub 50 w przypadku  L 29-50-2) stanowisk dla odbiorników i stanowisko dla nadajnika. Wymaga zasilania 230VAC. Trwała i estetyczna obudowa chroni zestaw przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zalety systemu Infoport:

- Prosta obsługa- wykorzystuje tylko 1 kanał z zakresu 30-45 MHz
- Zasięg transmisji systemu: około 50m wewnątrz budynku i około 100m na zewnątrz
- Estetyczne i trwałe słuchawki stetoskopowe z odbiornikiem
- Czas pracy na naładowanej baterii do 8 godzin
- Użyteczna i trwała walizka- ładowarka

UWAGA! Mimo doskonałej funkcjonalności systemu Infoport, producent zdecydował się wycofać system z produkcji.
Następcą systemu Infoport jest system TourGuide 2020-D, oferujący w standardzie 6 kanałów transmisji przy cyfrowej jakości transmisji dźwięku.


 

Jest to system który doskonale sprawdził się przy pracy na scenie. Wykorzystując jego doskonałe parametry, przypisano mu dodatkowo funkcję podobną do systemu Infoportu. System TourGuide 1038 jest bezprzewodowym systemem ułatwiającym zwiedzanie grupowe, bez względu na warunki otoczenia (poziom hałasu). Umożliwia on oprowadzanie grup zorganizowanych po fabrykach, halach produkcyjnych czy zwiedzanie miast z przewodnikiem.

Każdy uczestnik wycieczki zostaje wyposażony w bezprzewodowy odbiornik typu "beltpack" oraz słuchawki nauszne (Infoport był w postaci stetoskopu). Obsługa odbiornika przez użytkownika sprowadza się do jego włączenia przy pomocy potencjometru, pełniącego jednocześnie funkcję regulacji poziomu głośności. System może pracować na jednym z 16 kanałów (pasmo UHF 830 – 866 MHz),  przy czym wybór kanału odbywa się ręcznie za pomocą przycisków. Każdy odbiornik wyposażony jest w wyświetlacz LCD przedstawiający aktualny kanał oraz stan naładowania baterii. Odbiornik posiada także wbudowany limiter redukujący maksymalny poziom głosu w słuchawkach, oraz funkcję LOCK, która zapobiega przypadkowemu wciśnięciu przycisków.

Przewodnik wycieczki nosi przy sobie nadajnik bezprzewodowy w postaci tzw. "beltpacka" (z mikrofonem nagłownym lub z klipsem) lub bezprzewodowy mikrofon ręczny. Rozwiązanie takie powoduje, że istotne informacje docierają do wszystkich uczestników wycieczki bez przeszkód. W pełni naładowany akumulator pozwala na pracę przez około 8h.

Zestaw TourGuide 1038 współpracuje z automatyczną, dwustanowiskową ładowarką akumulatorów. Akumulatory mogą być w niej umieszczone bezpośrednio lub wraz z "beltpackiem".

Zalety systemu TourGuide 1038:

 • 16 wybieranych kanałów z zakresu 830-866 MHz
 • Funkcja LOCK
 • Redukcja maksymalnego poziomu głosu w słuchawkach
 • Wbudowany wyświetlacz prezentujący najważniejsze funkcje
 • Czas pracy na naładowanej baterii do 8 godzin
 • Możliwość wykorzystania do tłumaczeń symultanicznych

 

System TourGuide 2020-D jest urządzeniem, które zastępuje doskonale znany system Infoport.  W przeciwieństwie do systemu Infoport, TourGuide 2020-D  jest cyfrowym, bezprzewodowym systemem ułatwiającym zwiedzanie grupowe, bez względu na warunki otoczenia (poziom hałasu). Umożliwia to oprowadzanie grup zorganizowanych po fabrykach, halach produkcyjnych czy zwiedzanie miast z przewodnikiem. System TourGuide 2020-D pozwala także na prowadzenie spotkań z wykorzystaniem tłumaczeń symultanicznych.

Każdy uczestnik wycieczki zostaje wyposażony w lekki, bezprzewodowy odbiornik o zwartej, stetoskopowej budowie. Jest on tak skonstruowany, że uruchamia się w momencie założenia go przez użytkownika, natomiast wyłącza w chwili zdjęcia słuchawek. Pozwala to na wydłużenie czasu pracy urządzenia bez ponownego ładowania.
Obsługa odbiornika przez użytkownika sprowadza się do regulacji poziomu głośności przy pomocy dużego, okrągłego pokrętła. System może pracować na jednym z 6 kanałów (pasmo 863-865 MHz),  przy czym aktualny kanał może być automatycznie ustawiony na wszystkich odbiornikach jednocześnie, lub na każdym odbiorniku ręcznie.
Przewodnik wycieczki nosi przy sobie nadajnik bezprzewodowy (w postaci tzw. beltpacka) oraz mikrofon (nagłowny lub klips). Rozwiązanie takie powoduje, że istotne informacje docierają do wszystkich uczestników wycieczki bez przeszkód. W momencie gdy uczestnik wycieczki chce zadać pytanie odnośnie prezentacji, przewodnik może użyć dodatkowego (opcjonalnego) mikrofonu ręcznego, aby pytanie było słyszalne dla wszystkich. Nadajnik jest wyposażony także w dodatkowe wejście sygnału zewnętrznego, do którego można podłączyć np. odtwarzacz mp3 z nagranymi wcześniej fragmentami prezentacji.

Zestaw TourGuide 2020-D, podobnie jak Infoport, można przechowywać i przenosić w specjalnej walizce. Pełni ona jednocześnie funkcję ładowarki. Jest wyposażona w 20 stanowisk dla odbiorników i 2 stanowiska dla nadajników. Wymaga zasilania 230VAC. Posiada także funkcję COPY, która umożliwia jednoczesne ustawienie tego samego kanału na wszystkich odbiornikach. Trwała i estetyczna obudowa chroni zestaw przed uszkodzeniami mechanicznymi.


Zalety systemu TourGuide 2020-D:

 • 6 wybieranych kanałów z zakresu 863-865 MHz
 • Zasięg transmisji systemu: około 50m wewnątrz budynku i około 100m na zewnątrz
 • Estetyczne i trwałe słuchawki stetoskopowe z odbiornikiem
 • Automatyczne włączenie i wyłączenie odbiornika
 • Wbudowany wyświetlacz prezentujący najważniejsze funkcje
 • Czas pracy na naładowanej baterii do 8 godzin
 • Możliwość wykorzystania do tłumaczeń symultanicznych