Kable HDMI Supra

Aktualna oferta znajduje się w sklepie internetowym - kable HDMI.

Szwedzka firma Jenving produkuje wysokiej jakości kable od ponad 30 lat. W porównaniu do najczęściej droższych produktów konkurencji, kable SUPRA zdobyły imponującą liczbę nagród na całym świecie. Specjalistyczna prasa często wyraża się o kablach SUPRY jako o produktach High End pod względem stosunku jakości do ceny.  Filozofią firmy jest „nie tworzyć nonsensów” lecz produkty o najwyższej jak to jest tylko możliwe jakości. Łącząc kreatywność z opatentowanymi pomysłami SUPRA jest zawsze o krok do przodu.


Wraz ze standardem HDMI v1.3 oznaczającym pełny obraz HD z bilionami kolorów oraz pełny, 24 bitowy, 192kHz sygnał audio 5.1, pojawiła się konieczność transferu danych na poziomie ok. 10.2 Gb/sek. Jak można sobie wyobrazić zwyczajny kabel nie jest w stanie tego dokonać.  SUPRA HF100 został przetestowany i zatwierdzony przez amerykańskie Centrum Testowe HDMI , które przyznało mu najnowszy certyfikat dla wersji 1.3c, gwarantujący jakość kabli HDMI.
Szerokość pasma przenoszonego przez kabel HF100 (stosowanego we wszystkich przewodach HDMI/DVI SUPRY) wynosi 600MHz. To prawie dwa razy więcej niż wymogi specyfikacji HDMI v1.3 (340MHz).  Jest sporo kabli, które teoretycznie mogą sprostać zadaniu, ale bardzo niewiele z nich jest w stanie to udowodnić.    
Migotanie i gubienie kolorów?
Kabel SUPRA HDMI umożliwia transfer najdrobniejszych detali obrazu z odtwarzacza DVD do telewizora.  Jeżeli zostanie  użyty kabel złej jakości może pojawić się migotanie i gubienie kolorów, czasem też zanik obrazu.

 


HDMI to skrót od ’High Definition Multimedia Interface’.  Jenving Technology jest licencjonowanym producentem HDMI. 

SUPRA HF100
Kabel SUPRA HF100 zaprojektowano do przesyłu sygnału wizyjnego dużej rozdzielczości na znaczną odległość z interfejsami HDMI v1.3 i DVI. Żyły przewodzące w HF100 są izolowane nasyconym gazowo polipropylenem co pozwala osiągnać niższą pojemność elektryczną i wyższy współczynnik szybkości. Cyfrowe pary żył o stabilnej impedancji przenoszą pasmo do 600 MHz, (dla porównania HDMI v1.3, 340MHz).   SUPRA HF100 jest podwójnie ekranowany. Kable SUPRA HDMI/DVI wykonane są z przewodu SUPRA HF100, który posiada stabilną impedancję także przy długich odcinkach. Kabel przesyła sygnał z rozdzielczością HDTV 1080p na odległość do 15m.  HF100 posiada certyfikat HDMI standard v1.3. 

Kabel SUPRA HDMI jest wysokiej jakości kablem multimedialnym zaprojektowanym specjalnie jako pojedyncza linia dla cyfrowego przesyłu sygnału, zarówno audio jak i video na duże odległości. Kabel jest zakończony z dwóch stron zgrzewanymi wtyczkami HDMI.

Kątowe wtyczki HDMI powodują mniejsze obciążenie gniazdek ciężkim kablem, łatwiej też stosować je przy ograniczonej przestrzeni. Dostępna jest również wersja prosta. Ekranowana metalowa obudowa jest demontowalna. Korpus konektora posiada osłonę chroniąca lutowane połączenia. Umożliwia to przeciąganie przewodu w rurkach kablowych (>20mm).

 
Powlekanie zewnętrznego styku jak i wszystkich wewnętrznych pinów wtyczki warstwą 24 karatowego złota o grubości 0,8 μm zapewnia długowieczność i solidność połączenia najwyższej jakości.
Wszystkie kable SUPRA HDMI po skonfekcjonowaniu są testowane.