Polycom System videokonferencyjny SoundStation VTX 1000

SoundStation VTX 1000 został zaprojektowany dla każdego rodzaju sal konferencyjnych. Jest to pierwszy telefon konferencyjny, który automatycznie dostosowuje się do różnych warunków otoczenia, oddając wiernie głos wszystkich uczestników z odległości do 6 metrów. Zestaw VTX 1000 składa się z konsoli wyposażonej w wyświetlacz LCD z dwoma dodatkowymi mikrofonami oraz subwoofer'a o paśmie przenoszenia od 80 do 300 Hz.

Pasmo przenoszenia mikrofonów tu zastosowanych wynosi od 80 do 7000 Hz, podczas gdy standardowe mikrofony w pozostałych telefonach przenoszą często-tliwości 300 - 3300 Hz. Wykorzystanie tego potencjału mikrofonów jest jednak możliwe w przypadku rozmowy telefonicznej prowadzonej przez dwie strony urządzeniem SoundStation VTX 1000.

 

Wykorzystanie technologii Polycom Acoustic Clarity pozwala na symultaniczne prowadzenie rozmowy przy zachowaniu wysokiej jakości transmisji głosu. Ponadto zastosowanie automatycznego wyciszania dodatkowych mikrofonów tak, aby aktywny był tylko jeden w danym momencie, oraz redukcja szumów płynących np. z PC, projektora, itp. - gwarantuje duży komfort spotkania.

 

SoundStation VTX 1000 jest pierwszym na świecie telefonem konferencyjnym z programową możliwością rozbudowy o nowe funkcjonalności, dzięki uaktualnieniom oprogramowania poprzez linię telefoniczną. Dodatkowym atutem jest łatwość instalacji i integracji z systemami audio-konferencyjnymi QSX i Vortex oraz systemami video-konferencyjnymi VSX 7x00 i VSX 8x00. Konferencje realizowane poprzez SoundStation VTX 1000 mogą zostać wzbogacone w możliwość jednoczesnego prezentowania materiałów z komputera (np. prezentacje z laptopa) osobom uczestniczącym w konferencji - QSX