Polycom System wideokonferencyjny VSX 5000

VSX 5000 to wideoterminal przeznaczony do małych sal konferencyjnych, wykorzystywany również jako narzędzie edukacyjne (stosowane np. w medycynie). Charakteryzuje się bardzo wysoką jakością odtwarzania dźwięku. Możliwości te wynikają z wykorzystania technologii Polycom Siren 14 technology StereoSurround (2 kanały, 14 kHz), która pozwala m.in. na odróżnianie miejsca pochodzenia dźwięków i odtwarzanie ich tak, jak podczas rzeczywistego spotkania. Przechwytywany przez mikrofony o charakterystyce 360 stopni dźwięk, przetwarzany jest przez głośniki stereofoniczne. Integracja z SoundStation VTX 1000 ułatwia dodatkowo wybieranie połączenia z poziomu telefonu konferencyjnego oraz eliminuje instalacje dodatkowych kabli i mikrofonów. Za doskonałą jakość obrazu odpowiada technologia Pro-Motion H.263, która pozwala na odświeżanie obrazu z optymalną częstotliwością.

VSX 5000 posiada kilka opcji konfiguracyjnych, dających możliwości dostosowania wideokonferencji do warunków sali i spotkania. Posiada m.in.:

  • Moduł ISDN - umożliwiający połączenie dla 4 linii (4 BRI )
  • People+Content IP - licencja aktywująca na VSX 5000 opcję prezentowania dowolnych treści i materiałów podczas wideokonferencji bez fizycznego podłączania laptopa do samego urządzenia - tylko poprzez podanie w aplikacji People+Content IP działającej na tymże laptopie, podpiętym do sieci adresu IP VSX5000. Opcja bardzo atrakcyjna dla laptopów wyposażonych w sieć bezprzewodową: żadnych kabli!
  • People+Content - opcja dająca możliwość jak powyżej, z różnicą że jest to dedykowany terminal do którego przyłączany jest laptop z materiałami do prezentacji

    Rozwiązania te umożliwiają przedstawianie równocześnie mówiącego i prezentowanych materiałów z urządzeń peryferyjnych (DVD, VCR czy kamer do dokumentów). System wideokonferencyjny może być zarządzany z poziomu aplikacji: Polycom Global Management System, PathNavigator, Polycom Conference Suite, Polycom MGC.