Polycom System wideokonferencyjny VSX 7000

VSX 7000e jest to urządzenie wideokonferencyjne zaprojektowane dla średnich i dużych sal konferencyjnych (do 40 osób). Nie jest zintegrowane z kamerą, dając tym samym większe możliwości konfiguracji i dostosowania wideokonferencji do potrzeb sali. VSX 7000e dostarczany jest wraz zestawem mikrofonów o charakterystyce 360 stopni, (które można także zainstalować na suficie sali konferencyjnej), kamerą Polycom PowerCam i pilotem. Subwoofer jest wyposażeniem opcjonalnym. Posiada różne możliwości przyłączenia oraz wyposażenia opcjonalnego:

  • Moduł Quad BRI - instalowany z tyłu urządzenia (codec) moduł umożliwia przyłączenie dla 4 linii ISDN;
  • Moduł PRI - moduł instalowany z tyłu urządzenia (codec) umożliwia połączenie ISDN do 2 Mbps;
  • Moduł Szeregowy - moduł instalowany z tyłu urządzenia (codec); wspiera V35, RS229 i RS530, umożliwiając połączenie do 2 Mbps; wymaga dodatkowych kabli;

Dzięki możliwości integracji z Polycom SoundStation VTX 1000 ułatwia bezpośrednie wybieranie połączenia z klawiatury telefonu, eliminuje konieczność instalowania mikrofonów. SoundStation VTX 1000 ma zasięg odbioru do 6 metrów i wykorzystuje technologie Polycom StereoSurround - People+Content Package - która składa się z 3 komponentów:

  • Polycom Image Share II - połączenie z urządzeniami biurkowymi;
  • encoder VGA, który umożliwia bezpośrednie podpięcie PC/laptopa do VSX 7000e;
  • People+Content IP - licencja aktywująca na VSX 7000e opcję prezentowania dowolnych treści i materiałów podczas wideokonferencji bez fizycznego podłączania laptopa do samego urządzenia - tylko poprzez podanie adresu IP VSX w aplikacji People+Content IP, działającej na tymże laptopie podpiętym do sieci. Opcja bardzo atrakcyjna dla laptopów wyposażonych w sieć bezprzewodową: żadnych kabli!

VSX 7000e charakteryzuje się bardzo wysoką jakością odtwarzania dźwięku. Możliwości te wynikają z wykorzystania technologii 14 kHz Polycom StereoSurrond (2 kanały 14 kHz), która pozwala m.in. na odróżnianie miejsca pochodzenia dźwięków i odtwarzanie ich tak, jak podczas rzeczywistego spotkania. Przechwytywany przez mikrofony dźwięk przetwarzany jest przez głośniki stereofoniczne.
Za doskonałą jakość obrazu odpowiada technologia Pro-Motion H.263.System wideokonferencyjny może być zarządzany z poziomu aplikacji: Polycom Global Management System, PathNavigator, Polycom Conference Suite, oraz mostka konferencyjnego Polycom MGC.