Polycom System wideokonferencyjny VSX 8000

VSX8000 to drugie po serii HDX9000 urządzenie wideokonferencyjne najwyższej klasy, które w profesjonalny sposób integruje system audio i video. Terminal (codec) nie jest zintegrowany z kamerą, dając większe możliwości konfiguracji i dostosowania wideokonferencji do potrzeb sali. Urządzenie posiada kilka dodatkowych opcji, jak:

  • Moduł Quad BRI - instalowany z tyłu urządzenia (codec) - moduł umożliwia przyłączenie dla 4 linii ISDN;
  • Moduł PRI - moduł instalowany z tyłu urządzenia (codec) - umożliwia połączenie ISDN do 2 Mbps;
  • Moduł szeregowy - moduł instalowany z tyłu urządzenia (codec); wspiera V35, RS229 i RS530, umożliwiając połączenie do 2 Mbps; wymaga dodatkowych kabli;

VSX 8000 charakteryzuje się wysoką jakością odtwarzania dźwięku, dostarczając uczestnikom niespotykany dotąd komfort spotkania. Możliwości te wynikają z wykorzystania technologii 14 kHz Polycom StereoSurround (2 kanały 14 kHz), która pozwala m.in. na odróżnianie miejsca pochodzenia dźwięków i odtwarzanie ich tak, jak podczas rzeczywistego spotkania. Przechwytywany przez mikrofony dźwięk przetwarzany jest przez głośniki stereofoniczne. Za doskonałą jakość obrazu odpowiada technologia Pro-Motion H.264, która pozwala na uzyskanie obrazu najwyższej jakości i telewizyjnej płynności ruchów.

System VSX800 wyposażony w kamerę PowerCam Plus voice-tracking PTZ umożliwia całkowitą swobodę prezentera dzięki systemowi śledzenia głosu - kamera orientuje się samoczynnie na osobę aktualnie mówiącą. Ponadto dzięki funkcjonalności technologii People+Content IP uczestnicy mogą wysyłać i odbierać w trakcie wideokonferencji dane równocześnie z transmisją obrazu i głosu. System wyposażony jest również w interfejs VGA pozwalający na bezpośrednie podpięcie stacji PC w celu wysyłania grafiki. Przesyłanie danych może być dodatkowo zabezpieczone szyfracją AES oraz opcjonalnie świadomą aplikacją firewall serii V2IU, który będzie automatycznie otwierał i zamykał potrzebne dla wideokonferencji porty sieciowe.

VSX 8000 może być zintegrowany z SoundStation VTX 1000 ułatwiając komunikację podczas spotkania (eliminuje dodatkową ilość kabli i mikrofonów) oraz upraszczając wybieranie połączenia wideokonferencyjnego z poziomu klawiatury telefonu konferencyjnego. Dodatkowy atut stanowi łatwość podłączania innych urządzeń, takich jak DVD i VCR. System wideokonferencyjny może być zarządzany z poziomu aplikacji: Polycom Global Management System, PathNavigator, Polycom Conference Suite, oraz mostka wideokonferencyjnego Polycom MGC.