Polycom System wideokonferencyjny HDX 9000

Polycom HDX9000 to seria najwyższej klasy urządzeń wideokonferencyjnych wykorzystujących standardy telewizji High Definition (HDTV), w profesjonalny sposób integruje wysokiej jakości system audio, video oraz możliwość prezentacji danych. Urządzenia zaprojektowane są dla średnich i dużych sal konferencyjnych gdzie większa liczba uczestników oraz większa przestrzeń konferencyjna i tym samym odległość uczestników od kamer i monitorów wymusza zastosowanie monitorów o większej przekątnej, lepszej jakości obrazu oraz kamer wysokiej rozdzielczości.

 

Konferencje HD dają wiele korzyści, po pierwsze zapewniają doskonalą jakość obrazu, doskonalą synchronizacje z dźwiękiem oraz minimalne opóźnienia, dzięki czemu uczestnicy konferencji mogą się skupić na meritum spotkania a obraz wyświetlany w formacie 16:9 oraz szerszy kąt widzenia daje możliwość uczestnictwa w konferencji większej ilości osób. Możliwa jest również transmisja wysokiej rozdzielczości danych, co pozwala na prezentacje dokładnych map, wykresów, projektów czy zdjęć, wyświetlane z lepszą jakością są bardziej czytelne, łatwiej zapadają w pamięć uczestników konferencji, są łatwiejsze do przyswojenia i zrozumienia, nie powodują dyskomfortu związanego ze zmęczeniem oczu.

 

Główne cechy:

 

  • High definition video - rozdzielczość 1280x720 i częstotliwość 30 ramek na sekundę daje wielokrotnie wyższą jakość obrazu, która uzyskiwana jest już przy przepustowości 1Mb/s wykorzystując standard H.264. W przypadku ograniczenia pasma mniejszy apetyt na jego szerokość uzyskiwana jest dzięki możliwości transmisji również w formacie 4CIF dla przepustowości od 256kb/s.
  • High definition voice - SirenTM22 (22kHz) w połączeniu ze StereoTMSurround zapewnia jakość głosu nie spotykaną dotychczas w systemach konferencyjnych, dźwięk pozbawiony jest zakłóceń (brak interferencji z telefonami komórkowymi) a dzięki stereosurround uczestnicy z łatwością rozpoznają rozmówcę po jego głosie. Mikrofony posiadają 360 stopniowy zakres odbioru dźwięku z odległości do 7 metrów.
  • High definition content - prezentacja danych multimedialnych, zdjęć wykresów, map w doskonałej jakości HD, system wykorzystuje standardy H.239 oraz Polycom People+Content, opcjonalnie dzięki People On Content możliwa jest prezentacja danych w tle rozmówcy.
  • Multipoint - opcja poszerzenia do 4 punktów (HDX9002) lub 8 punktów (HDX9004) daje możliwość zestawienia wideokonferencji dla 4 lub 8 lokalizacji.
  • Integracja i elastyczność - modularna budowa, różnorodność dostępnych wtyczek audio i video zapewnia integralność z różnymi urządzeniami konferencyjnymi dzięki czemu urządzenia HDX można rozbudowywać lub wykorzystać do rozbudowy istniejących systemów konferencyjnych.
  • Łatwość integracji - urządzenia HDX współpracują z Vortex Audio System, oraz systemami zintegrowanego sterowania np. CUE.
  • Elastyczność połączeń - urządzenia pracują w standardach H.323, H.320, oraz SIP. Opcjonalne interfejsy sieciowe pozwalają na łatwą integrację z siecią PRI, BRI lub V.35.
  • Całościowe rozwiązanie - urządzenia z serii HDX 9000 są w pełni integrowalne z mostkami konferencyjnymi MGC oraz urządzeniami do rejestrowania konferencji RSS2000.

 

Technologia high-definition znacząco podnosi jakość i poszerza możliwości wideokonferencji, tworzy niezastąpione narzędzie do komunikacji wykorzystywane w organizacjach takich jak: agencje rządowe, medycyna, szkolnictwo, administracja, oraz wszelkiego typu organizacjach biznesowych gdzie efektywne komunikowanie się jest gwarantem sukcesu. Systemy Konferencyjne HDX zapewniają wysoką elastyczność, skalowalność, bezpieczeństwo oraz łatwość obsługi.

 

W skład zestawu wchodzi kodek wyposażony w P+C i Multipoint oraz pilot z menu angielskim. Kamery i głośniki nie wchodzą w skład zestawu i należy je zamawiać osobno.