DICOM CD-Factory - rozwiązanie dla placówek medycznych

Nasza oferta została poszerzona o nowe rozwiązanie - DICOM CD-Factory. Jest to zaawansowane oprogramowanie pozwalające duplikatorowi płyt komunikować się z systemem PACS/RIS placówki medycznej i zapisywać - zgodnie ze standardem DICOM - wyniki badań lekarskich na nośnikach CD/DVD.

DICOM CD-Factory to propozycja skierowana do placówek medycznych, które chcą przekazywać pacjentom wyniki badań np. rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej na płytach CD/DVD. Oprogramowanie CD-Factory zostało specjalnie przygotowane do funkcjonowania w szpitalach czy przychodniach – wykorzystując standard DICOM, komunikuje się ono zarówno z urządzeniami medycznymi, jak i systemami PACS/RIS. Bezpośrednio po badaniu pacjenci otrzymują wynik na płycie CD/DVD wraz z dedykowanym programem DICOM Viewer, który służy do przeglądania wyników badań w standardzie DICOM. Program ten wyświetla wyniki badań pochodzące np. z tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego i potrafi pracować także w trybie wielomonitorowym.

DICOM CD-Factory składa się z dostępnego w języku polskim oprogramowania (działa pod kontrolą MS Windows Workstation oraz MS Windows Server), a także dedykowanego komputera sterującego PC Asus EeeBOX. Obrazy do DICOM CD-Factory można przesyłać przez DICOM C-store i FTP, a także za pomocą Windows Network Files Sharing. CD-Factory udostępnia wiele opcji produkcji płyt, np. zapis na nośniku CD/DVD jednego lub wszystkich wyników badań pacjenta czy nagranie wyniku na kilku płytach, jeśli nie mieści się na jednej. Możliwe jest również automatyczne rozpoczęcie procesu nagrywania płyty w momencie przesłania wyników badania lub po ręcznym ich pobraniu.

W naszej ofercie jest również dostępny współdziałający z systemem DICOM CD-Factory wydajny duplikator płyt CD/DVD - Epson DiscProducer PP-100. Urządzenie wyposażono w dwie nagrywarki DVD, podajnik na 100 płyt, a także sześć pojemnych kartridżów ze wskaźnikiem niskiego poziomu atramentu. Opcja nagrywania seryjnego pozwala na zapis i zadruk za jednym razem nawet do 100 płyt. W przypadku nośników CD, prędkość nagrywania wynosi do 30 płyt na godzinę, natomiast w odniesieniu do DVD jest to maksymalnie 15 płyt na godzinę. W skali roku duplikator Epsona może nagrać do 10 tys. płyt.

DICOM CD-Factory jest dostępny w cenie SRP netto wynoszącej 15 500 zł. Rozwiązanie objęte jest 12-miesięczną gwarancją.

Archiwum

UWAGA! Znajdujesz się w zarchiwizowanej części strony. Informacje mogą być nieaktualne. Możesz przejść do strony głównej.