Warsztaty dźwiękowe Bosch w Altas Arena w Łodzi

16.02.2010 w nowoczesnej hali sportowej ATLAS ARENA odbyły się warsztaty dźwiękowe, na których zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z najnowocześniejszymi systemami nagłośnieniowymi.
Oprócz najbardziej znanych rozwiązań jak:

  • system tłumaczeń symultanicznych INTEGRUS
  • w pełni cyfrowy system konferencyjny DCN NG
  • zaprezentowano pełne możliwości dobrze nam znanego głośnika wszechkierunkowego LS1-OC100E Hemi Directional.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, jeden głośnik LS1-OC100E Hemi Directional zawieszony kilkanaście metrów nad podłogą doskonale nagłaśniał cały parkiet hali tej olbrzymiej sali (np. tylko jedna kolumna wszechkierunkowa LS1-OC100E Hemi Directional z wys. 10m jest w stanie nagłośnić prawie 700m² z Max SPL 89,7dB i spadkiem 9dB!)

Na warsztatach, których gościem specjalnym był ekspert w dziedzinie akustyki, specjalizujący się w symulacjach akustycznych - Michel Van Loon, miała miejsce Polska premiera VARI - DIRECTIONAL ARRAY.

Te nietypowe kolumny zostały zaprojektowane do wykorzystania w niezwykle trudnych warunkach akustycznych panujących np. w dużych obiektach komunikacyjnych takich jak dworce, hale przylotów/odlotów, duże obiekty sakralne itp.
Sprawdzają się doskonale w miejscach gdzie są duże ilości twardych, doskonale odbijających dźwięk (a w rezultacie wywołujących niekorzystny pogłos) materiałów takich jak szkło, beton czy kamień.
Kolumny te używają precyzyjnego sterowania wiązką akustyczną, która jest niezwykle równomiernie rozproszona nawet do 50m!

Dostępne są trzy warianty tych kolumn:

  • bazowy - zasięg do 15m
  • bazowy z rozszerzeniem - zasięg do 30m
  • bazowy z dwoma rozszerzeniami - zasięg do 50m

VARI - DIRECTIONAL ARRAY ma budowę modułową. Poszczególne rozszerzenia montuje się do modułu bazowego w kilka minut.
Bardzo ciekawie wygląda konfiguracja kolumny. Po zamontowaniu jej na ścianie należy wczytać podstawowe parametry takie jak: wymiary Sali, kąt pochylenia podłogi, wysokość zamontowanej kolumny. Oprogramowanie natychmiast podaje nam bardzo precyzyjny rozkład wiązki. Oprogramowanie sterujące jest dokładne, że dodatkowo należy określić czy słuchacze będą stać, siedzieć czy klęczeć!
Rezultatem tych działań jest niewiarygodnie równomiernie nagłośnionienie powierzchni nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych!

Nie bez znaczenia jest fakt, iż kształt tych kolumn umożliwia ich łatwe wkomponowanie w zagłębienia ścian, a możliwość pomalowania w dowolnym kolorze z palety RAL czyni je w praktyce kolumnami niewidocznymi.

Archiwum

UWAGA! Znajdujesz się w zarchiwizowanej części strony. Informacje mogą być nieaktualne. Możesz przejść do strony głównej.