High Speed dla kabli HDMI firmy SUPRA

Powoli zaczynamy się gubić w cyfrowo literowych oznaczeniach coraz to nowszych wersji kabli HDMI. Z pomocą przychodzi wyznaczająca standardy amerykańska organizacja HDMI. www.hdmi.org Gotowa jest już specyfikacja najnowszej wersji "v. 1.4" która zastąpić ma aktualnie obowiązującą "v.1.3 c" . Od tej pory jednak ta najnowsza specyfikacja będzie odpowiadać oznaczeniu "High Speed"
Zgodnie z wytycznymi organizacji HDMI, Supra wprowadza nowe oznaczenie swoich kabli HDMI zastępując wersję "v1.3c" przewodami "High Speed" .

Tym samym Supra gwarantuje rozdzielczość do 1080p, przesyłanie pełnego obrazu HD, BluRay, 12 bitową głębię kolorów dla kabli do 10m długości. Gwarantowana rozdzielczość 1080p dotyczy kabli HDMI o długości do 15 m. Najnowsze oznaczenie "High Speed" odpowiada wersji v1.4.
Jaka jest różnica między "Standardowymi" kablami HDMI a kablami HDMI typu "High Speed"? Kable Standard (lub "kategoria 1") są to kable przebadane na działanie z prędkością 75MHz, co jest równoważne z sygnałem 1080i. Kable High Speed (lub "kategoria 2") zostały przebadane na działanie z prędkością 340Mhz, co jest obecnie najwyższą przepustowością dostępną przez kabel HDMI i mogą z powodzeniem obsługiwać sygnały 1080p włącznie ze zwiększoną głębią kolorów i / lub zwiększoną częstotliwością odświeżania. Kable High-Speed są również w stanie obsługiwać wyświetlacze o większej rozdzielczości, takie jak monitory kinowe WQXGA (rozdzielczość 2560 x 1600).

Archiwum

UWAGA! Znajdujesz się w zarchiwizowanej części strony. Informacje mogą być nieaktualne. Możesz przejść do strony głównej.