Kostka Dziennikarska

Nasze urządzenia posiadają estetyczne, metalowe obudowy wykonywane wg. projektu dostosowanego do konkretnego zamówienia. Standardowo wykonujemy obudowy w wersji rack 19", w kolorze czarnym.
Kostka dziennikarska - Splitter Audio

Kostka dziennikarska - Splitter Audio

"Kostka dziennikarska" to urządzenie, które stosowane jest do dystrybucji sygnału audio z systemu konferencyjnego dla potrzeb dziennikarzy, reporterów i innych osób mogących podłączać swoje urządzenia rejestrujące dźwięk...

Kostka dziennikarska - Splitter Audio BESTAU

Mimo pozornie dość prostej funkcji, urządzenie to musi spełniać kilka istotnych warunków.
Po pierwsze,  zazwyczaj są one wykonywane wg. specyfikacji klienta, który określa ilość i rodzaj potrzebnych wyjść – może być ich kilka ale też kilkadziesiąt.

To oznacza, że konstruując urządzenie dla klienta nie można po prostu powielać jednego projektu – nawet obudowy muszą być przecież dostosowane do odpowiedniej ilości złącz.

Aby realizacja zamówienia mogła być szybka, nasze rozwiązanie oparte jest na modułowej konstrukcji elektronicznej części urządzenia. Dzięki temu, dostosowanie do potrzeb konkretnego klienta sprowadza się do określenia ilości i rodzaju potrzebnych bloków funkcjonalnych i wykonania odpowiedniej „płyty głównej”. Same moduły realizujące poszczególne funkcje urządzenia są już powtarzalne. 

Kostka dziennikarska - Splitter Audio BESTAU

W sumie to pozornie proste urządzenie składa się z modułów wykonujących konwersję sygnałów (każda z „kostek dziennikarskich” posiada 3 rodzaje wejść : RCA, JACK i symetryczne XLR – możliwe jest swobodne dołączanie sygnału symetrycznego i niesymetrycznego (także jednocześnie),  przy czym na wyjścia dostarczane są również sygnały symetryczne i niesymetryczne ), moduły miksujące i końcowe wzmacniacze wyjściowe.

Określenie „wzmacniacze” jest przy tym umowne – urządzenie posiada wzmocnienie 1 – czyli na wszystkich wyjściach otrzymujemy zawsze dokładnie taki sam poziom sygnału jaki jest na jego wejściu (lub jaka jest suma sygnałów wejściowych – jeśli dostarczany jest więcej niż jeden sygnał).

Zastosowanie odpowiednich wzmacniaczy końcowych pozwala na separację wyjść – uszkodzenie dowolnego wyjścia, jego zwarcie lub inne problemy (np. uszkodzenie urządzenia nagrywającego konkretnego reportera) nie zakłóca pracy pozostałych wyjść.

Wyjścia symetryczne XLR są także odporne na zwarcia poszczególnych linii (positive / negative) i mogą w takiej sytuacji dalej dostarczać sygnał jako niesymetryczny.

Kostka dziennikarska tył BESTAU


Całość elektronicznej konstrukcji wykonana jest w 95% w montażu powierzchniowym (SMD) – co wynika m.in. z konieczności zachowania możliwie małych wymiarów : przykładowa „kostka dziennikarska 3x16 „ (3 wejścia / 16 wyjść) składa się z około 600 podzespołów.
Dzięki zastosowaniu zminiaturyzowanych elementów moc pobierana przez urządzenie nie przekracza 10W, co przyczynia się do wydłużenia czasu bezawaryjnej pracy.

Nasze urządzenia posiadają estetyczne, metalowe obudowy wykonywane wg. projektu dostosowanego do konkretnego zamówienia. Standardowo wykonujemy obudowy w wersji rack 19", w kolorze czarnym (matowym).

Standardowo, kostka dziennikarska wykonywana jest jako urządzenie monofoniczne (konferencje są najczęściej obsługiwane przez sprzęt monofoniczny), jednak możliwe jest wykonanie wersji stereofonicznej.

 

Kontakt Przejdź