Wirtualny prezenter to innowacyjne rozwiązanie,
które na całym świecie przyciąga uwagę ze względu na bardzo dynamiczną formę przekazu. Obecność tego rozwiązania na terenie obiektu wzbudza ciekawość a zarazem zdziwienie wśród ludzi. Rozmiar oraz kształt wyświetlanego obrazu może być praktycznie dowolny. Wszystko co jest potrzebne, to specjalna folia samoprzylepna oraz projektor, aby zmienić dowolne okno lub szklaną ściankę działową w cyfrowy ekran. Obraz wyświetlany na folii charakteryzuje się dobrą wydajnością energetyczną, jasnością oraz wyrazistością, bez względu na kąt patrzenia. Umożliwia to m.in. technologia mikroreplikacji, która przepuszcza światło przez liczne warstwy, wzmacniając obraz. Folia jest elastyczna, można ją łączyć z innymi samoprzylepnymi elementami tekstowymi lub graficznymi, nie niszczy również powierzchni, na której była zainstalowana.
Zobacz film z wirtualnym prezenterem
Przekaz dźwięku może być zrealizowany na kilka sposobów. Najciekawszym jest instalacja niewidocznego dla obserwatora przetwornika SolidDrive, który jako membranę wytwarzającą dźwięk wykorzystuje płaską powierzchnię. Może to być szklana witryna sklepowa, ściana z karton-gipsu lub po prostu powierzchnia stołu. Dźwięk jest wówczas doskonale słyszalny, natomiast jego lokalizacja jest trudna do ustalenia.
Innym rozwiązaniem jest zastosowanie głośnika kierunkowego, o bardzo wąskim kącie emisji dźwięku. Jego konstrukcja oparta jest na innowacyjnej i opatentowanej technologii płaskiej fali dźwiękowej. Dźwięk z tego głośnika jest słyszalny tylko w określonym miejscu. Głośniki te pozwalają na bardzo kierunkowe i praktycznie nie rozproszone propagowanie dźwięku na bardzo duże odległości, albo w konkretne, wydzielone miejsca. Niewielkie rozproszenie fali skutkuje brakiem odbić, dużą selektywnością dźwięku i wspaniałym współczynnikiem zrozumiałości mowy. Głośniki można w dowolny sposób kształtować, modelować, czy ukrywać w architektonicznych formach otoczenia, więc mogą być praktycznie niewidoczne