• integrate
  • innovate
  • experience
  • creative
Loaded
Rzgów
Park Rozrywki Mandoria
Położony w Rzgowie koło Łodzi, Mandoria to największy kryty park tematyczny w Europie - początkowo otwarty na powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych...

Wyzwania Projektu

O projekcie

Dzięki pracy międzynarodowego zespołu artystów, którzy zwracają uwagę na najmniejsze szczegóły, goście przekraczający bramy parku rozrywki Mandoria odbywają prawdziwą podróż w czasie i znajdują się w świecie, gdzie zaledwie 30 lat minęło od czasu, gdy Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę. Park ma mieć powierzchnię około 50 ha i stanie się największym parkiem rozrywki w Europie. Obecnie, zakończono pierwszą fazę tworzenia całorocznego krytego parku rozrywki na powierzchni 1,5 hektara. Tematyka parku opiera się na europejskich miastach handlowych z epoki renesansu.

Park Mandoria Karuzela

Projekt AV

Park Mandoria Dzwony
Wymagania Klienta

Położony w Rzgowie koło Łodzi, Mandoria to największy kryty park tematyczny w Europie i jedyny rodzinny park tematyczny w Polsce, całkowicie stylizowany na renesansowe miasto handlowe. Początkowo otwarty na powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych, ostatecznie obejmie 50 hektarów terenu. Celem systemu było zapewnienie wyjątkowego doświadczenia audio zarówno dla muzyki w tle, jak i dla licznych specjalnych efektów dźwiękowych, które mają wywoływać określone emocje u odwiedzających. Zadanie nie było łatwe ze względu na brak jakiejkolwiek adaptacji akustycznej, dużą wysokość sufitów (nawet ponad 10 m) i ogromną otwartą przestrzeń z wieloma dodatkowymi hałasami, takimi jak karuzele czy kolejki górskie. Klient szukał najwyższej jakości, która zostałaby potwierdzona przez początkowe i rozszerzone testy audio na miejscu między różnymi integratorami. I co najważniejsze – głośniki musiały być jak najbardziej dyskretne – w końcu w renesansie nie było głośników.

DANTE audio

System opiera się na cyfrowej dystrybucji dźwięku
(DANTE). Sercem systemu jest oprogramowanie Medialon Manager, używane do sterowania sprzętem audio i 64-kanałowym serwerem audio Dante. Celem Medialona było nie tylko sterowanie dźwiękiem, ale także integracja z zaprojektowanym systemem oświetleniowym. Dźwięk jest obsługiwany przez procesor sygnału cyfrowego Bose ControlSpace EX-1280. Aby zapewnić bezawaryjną pracę, wykorzystaliśmy konfigurację z redundantnym procesorem audio, który w przypadku awarii – przejmuje całą trasę sygnału i jego routing. Aby uniknąć kakofonii – większość karuzel, kolejek górskich itp. w parku rozrywki
jest podłączona do naszego systemu. Jak? Użyliśmy szeregu cyfrowych sygnałów wejściowych połączonych z karuzelami, kolejkami górskimi i innymi atrakcjami. Sygnał jest przekazywany do aplikacji Medialon działającej w parku, co pozwala nam odtwarzać niestandardowe i bardziej renesansowe dźwięki przy użyciu tych samych głośników, co muzyka w tle. Oczywiście dźwięki są kierowane tylko do wybranych głośników, nie zakłócając odtwarzania głównego motywu.

Warszawa
ElektrowniaPowiśle