• integrate
  • innovate
  • experience
  • creative
Loaded

Systemy Tour Guide i Audio Guide

Systemy Tour Guide i Audio Guide,

popularnie nazywane dziś Przewodnikami lub Tłumaczami symultanicznymi i Audioprzewodnikami  zyskują coraz wieksze grono użytkowników w Polsce.

Duża oferta urządzeń pozwala na wybór odpowiedniego zestawu urządzeń dla praktycznie każdej grupy odbiorców. Systemy dla przewodników czy też przenośne systemy tłumaczeń symultanicznych, znajdują zastosowanie w wielu branżach m.in. turystycznej, szkoleniowej, czy szeroko rozumianych tłumaczeń.


W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę urządzeń takich firm jak Flysound Technology Co, Ltd., Linkx, Imtraguide. Ich produkty znane są z niezawodności, funkcjonalności i bardzo atrakcyjnego wyglądu. Typowy system tour guidezawiera bezprzewodowy nadajnik z mikrofonem oraz pewną liczbę bezprzewodowych odbiorników. Rozmowy “Przewodnika” lub “Tłumacza” są odbierane przez delegatów, gości czy zwiedzających przy pomocy bezprzewodowych odbiorników, poprzez słuchawki. Komunikaty będą docierać do słuchających bez konieczności krzyku i konkurowania np. z głośnymi maszynami lub przerywania, zwłaszcza gdy stanowią tłumaczenie. Odwiedzający będą słyszeć każde słowo wyraźnie co oznacza, że jest mniej prawdopodobna utrata ich zainteresowania i zapamiętają pozytywnie swoje doświadczenie.

Systemy TourGuide są przenośne i łatwe w obsłudze, co oznacza, że mogą być używane w dowolnym miejscu, aby przezwyciężyć szum tła (np. fabryka), potrzebę zachowania ciszy (np. muzeum), aby pokazać odwiedzającym pracę fabryki, ułatwić kadrze szkoleniowej pracę ze stażystami, czy przeprowadzić szkolenia w zakresie BHP. Systemy Tour Guide są idealnymi rozwiązaniami dla każdej sytuacji w fabryce, gdzie ważne jest, aby przekazać informacje powyżej ogólnego hałasu w tle.
Funkcja wielokanałowy umożliwia jednoczesne oprowadzanie wielu różnych wycieczek lub grupy, które działają w tym samym czasie, nie przeszkadzając sobie nawzajem. To doskonałe urządzenia dla każdej grupy z przewodnikiem, wewnątrz lub na zewnątrz, a nawet w autobusie! Odwiedzający mogą usłyszeć przewodnika bez rozpraszania się hałasem komunikacyjnym. System oznacza także, że przewodnik może rozmawiać z wielu osobami jednoczesnie, bez konieczności krzyczenia. Jest to szczególnie wygodne i polecane na tzw. wrażliwych obszarach, jak np. miejsca kultu. Wykorzystując systemy tourguide jako systemy tłumaczeń symultanicznych, tłumacz może po prostu siedzieć z tyłu sali i szeptać tłumaczenie do mikrofonu. Delegaci, którzy chcą usłyszeć tłumaczenie, zabierają ze sobą odbiornik na początku spotkania i słuchają ze słuchawek. Systemy Tour Guide działają na różnych częstotliwościach, co oznacza, że może być pokrytych jednocześnie kilka różnych języków.

Systemy Tour Guide zostały stworzone z myślą o wszystkich osobach, którym do pracy jest niezbędne używanie głosu. 

  • Dla przewodników wycieczek – pozwoli na oszczędzanie głosu, nawet przy długim użytkowaniu nie ma konieczności mówienia głośniej, ponieważ sygnał przekazywany jest wprost do ucha uczestników wycieczki. Dyskretne, nie rzucające się w oczy, a dodatkowo dzięki słuchawkom, każdy z uczestników może w pełni skupić się na przekazywanych informacjach. Ponadto systemy TourGuide pozwalają na użytkowanie ich w każdym zwiedzanym miejscu, zarówno w kościele, jak i podczas zwiedzania hałaśliwego rynku miasta.
  • Dla tłumaczy – dzięki możliwości wykorzystywania wielu kanałów tłumaczenia w wielu językach nie będą stanowić problemu. System TourGuide to także idealne rozwiązanie dla sytuacji, w których niemożliwe jest wykorzystanie systemów do tłumaczeń stacjonarnych. Dzięki lekkiej konstrukcji i wysokich parametrach technicznych, oferowane przez nas systemy moża używać nawet przez długi czas bez zmęczenia.
  • Dla osób prowadzących audiodeskrypcję – ważne jest, aby dotrzeć opisem do całej prowadzonej grupy. Oferowane przez nas rozwiązania charakteryzują się wysoką jakością przekazywanego dźwięku, co skutkuje krystalicznie czystym odsłuchem bez zakłóceń– tak ważnym przy audiodeskrypcji.
  • Dla szkoleniowców – w szczególności w firmach produkcyjnych, gdzie często koniecznością jest przekazywanie informacji na temat bezpieczeństwa i regulacji w hałaśliwym otoczeniu maszyn produkcyjnych. Dodatkowo dzięki technologii full-duplex, możliwe jest dwustronne przekazywanie informacji, to zaś sprawia, że wszystkie potecjalne wątpliwości dotyczące prowadzonego szkolenia zostaną rozwiane.